על מה תרצו לקרוא היום?

"במטבחי חוץ בבתי יוקרה אני מעדיף 100% בטון אדריכלי יצוק"

ראיון עם האדריכל סרג' בן דוד

"המטבח בבית הפרטי שלי הוא של גנץ – מטבחי חוץ"

תוכן ממומן בחסות גנץ עיצוב בבטון

סרג' בן דוד מאחורי מטבח החוץ מבית 'גנץ – יוקרה יצוקה בבטון' שבביתו

בשנים האחרונות נראה שמטבחי חוץ הפכו למרכיב חובה בבתי יוקרה, גם בווילות וגם בפנטהאוזים. אתה מזהה את המגמה הזו בעבודה עם לקוחותיך? מה אתה יכול לספר לנו?

בהחלט, ואני יכול לומר שאין כמעט פרויקטים שבהם אין מטבח חוץ, אלא אם כן מדובר במשפחה של צמחונים. זו מגמה ברורה ומבוססת. בשנים האחרונות, מטבח החוץ עבר מהפך. בעבר זה היה רק מנגל או ברביקיו . היום אנחנו רואים יותר ויותר מטבח חוץ מושקע, מעוצב ומאובזר, שמקבל מקום והתייחסות משלו לעיתים קרובות עם ישיבת בר ושולחן תואם. 

ברמה התרבותית-חברתית כל נושא חווית האירוח הקולינארי בחצר או במרפסת הבית השתדרג. צליית הבשרים עדיין מרכזית אבל נוספו לה עישון בשרים, הכנת פיצות, אפייה בטאבון ועוד. היום זו חוויה משותפת, שלמה ועשירה של הכנת אוכל וצריכת מזון ומשקאות. באקלים הישראלי, זה רק טבעי ומתבקש שהמטבח ייצא לכיוון החוץ.

השנתיים האחרונות של הקורונה האיצו את המגמה. אנשים כמעט לא יצאו למסעדות והעדיפו לארח משפחה וחברים בבית. בזכות מטבחי החוץ לא ויתרו על חווית אירוח מפנקת.

באיזה שלב כדאי למי שבונה וילה או עומד לרכוש דירת יוקרה להתחיל לחשוב על מטבח החוץ?

כדאי לעשות את זה כבר בשלבים הראשונים ,מכיוון שהתשתיות דורשות חיבור למים, תכנון החיבור של הכיור, הביוב, החשמל והגז. מכיוון שמטבחי החוץ רק הולכים וגדלים, צריך לתכנן בקפידה את הרחבות ואת הפיתוח והתכנון של הגינה עצמה, ולשלב את המטבח כחלק אינטגרלי של תכנון אזורי החוץ. זה לא מסוג האלמנטים שניתן "לשתול" אותם לאחר מכן. מטבח החוץ צריך להשתלב בכל תפיסת תכנון המרחב החיצוני. לגבי ההעמדה – ההעדפה שלי היא שהאדם שעובד במטבח יפנה לכיוון האורחים ולא יעמוד בגבו אליהם. אני גם מעדיף שצד אחד של המטבח ישלב דלפק ובר אם כי במרפסות ובפנטהאוזים צריך להתפשר לפעמים כי אין מרחב עבודה אופטימלי (של כ-90 ס"מ) ולצערי, עקב אילוצי מקום, המטבח צמוד אל הקיר ומי שמבשל לא תמיד פונה לכיוון האורחים שלו.

התפיסה "השירותית" שהיתה נהוגה בעבר כשהמארח האמון על צליית הבשר היה בפינה מרוחקת ורק עסוק בהכנת האוכל, כבר לא קיימת. כיום, המארחים שמבשלים במטבחי החוץ, ממוקמים במרכז ומקיימים אינטראקציה עם האורחים במטבח פתוח וחוויתי. ארוחת החוץ היא מפגש משפחתי או חברתי ולרוב יש אנשים שיושבים ליד הדלפק ושותים בירה או יין ומשוחחים עם המארח.

יש היום הרבה אפשרויות לסוגים שונים של מטבחי חוץ עם חומרים ועיצובים שונים. איזה המלצות אתה יכול לתת לגבי עקרונות לבחירת מטבח חוץ?

התחום הזה עבר תהליך עצום בחמש – עשרה השנים האחרונות. פעם היינו בונים את המטבחים מבלוקים ומזמינים משטח, גריל, וחותכים בהזמנה את הכיור. היום המטבחים הם אינטגרלים ויש להם את כל האביזרים והציוד (מקרר, קרח, מדיח, ברז בירה), כך שהמטבח מאובזר לחלוטין. החומרים הדומיננטים שמהם עשויים מטבחי החוץ הינם בטון ואלומיניום. ישנה אפשרות לשלב גם נירוסטה, אך הדבר מייקר משמעותית את המטבח. אני, אישית, נרתע מהשימוש באלומיניום שהוא חומר מתועש יותר ומעדיף את הבטון שהוא חומר טבעי ונכון יותר

לך עצמך יש מטבח חוץ. תוכל לשתף אותנו באיזה סוג מטבח בחרת ולמה?

כן, מטבח החוץ בבית שלי הוא של חברת "גנץ מטבחי חוץ". זה מטבח בטון איכותי מאוד, כשלבטון ישנם יתרונות מדהימים והוא מגיב לסביבה באופן אורגני. גם אם יש לו מידה מסוימת של ספיגת כתמים, בראייה העיצובית שלי זה חלק מהאופי הייחודי שלו. מטבח החוץ שלי בביתי פונה לכיוון הגן עם בר מוגבה שיש לו תפקיד כפול. מצד אחד הוא מסתיר את ההתרחשות על המשטח ובכיור ובמקביל, משולבת בו ישיבת בר לאורחים עם מושבים גבוהים וכך, נוצרת חווית אירוח מושלמת. כשאני עובד במטבח ומכין את האוכל, האורחים שלי יושבים על הבר, נהנים ממשקה ומנוף נפלא ומשוחחים איתי בנחת.

סרג' בן דוד – אדריכל

המאפיין הייחודי של מטבחי החוץ של גנץ היא העובדה שהם עשויים 100% בטון אדריכלי יצוק. מה מיוחד בזה והאם יש בכך תועלת מבחינתך כאדריכל?

הבטון במטבח החוץ צריך להתאים לבחירת חומרי הגמר של הבית. אני בחרתי באבן 'בלוסטון' עם גוון דומה לבטון. הבטון במטבח החוץ הוא טבעי ויש לו שני גוונים עם אזור של בטון כהה יותר בשילוב תאורת לד סמויה. בטון לא נשמע כמו חומר "רך", אבל מסתבר שהוא דווקא מאוד נוח ליצירה של עיצובים מתקדמים ברמת גימור גבוהה. הבטון קיים שנים רבות אבל רק לאחרונה הוא תופס יותר מקום בחשיבה האדריכלית גם בריצופים וגם באלמנטים המשולבים בחזיתות.

כיום, בטון הוא חומר פופולארי ומשתמשים בו לעתים קרובות כשמתכננים ומעצבים בתי יוקרה. ידוע שאדריכלים מובילים כמוך, אוהבים לעבוד איתו. תוכל להסביר מדוע?

ראשית, זה חומר מאוד נוח לעיצוב, ידידותי למשתמש ומאפשר תוצרים יפים מאוד ומרשימים. המראה שלו הוא מאוד אותנטי בעיניי. הוא מתיישן יפה ומקבל אופי ייחודי. יש תוספים לבטון שמאפשרים להעניק לו מראה מגוון ולא תעשייתי. בזמנו, האדריכלים לה-קורבוזייה ולואיס קאן התייחסו אליו כחומר מאוד ברוטליסטי ואפילו פרובוקטיבי, ואילו היום זהו הטרנד. הבטון הפך להיות חומר הרבה יותר נפוץ ומקובל ממה שהיה. בארץ, הרבה מאוד אדריכלים מעדיפים לעבוד איתו ועבור חלקם הוא בפירוש משמש כסימן היכר מובהק.

יש קשר בין שימוש בבטון בעיצוב הבית, לבין בחירה במטבח חוץ מבטון? ועד כמה אתה שואף כמעצב ליצור קשר בין עיצוב הבית לבין עיצוב הסביבה החיצונית, הכוללת גם את מטבח החוץ?

כקונספט – מטבח החוץ הוא לא בהכרח חלק אינטגרלי מהבית, אלא אזור שאנחנו מעוניינים לייחד אותו כאזור בילוי חוויתי. גם הריהוט בחוץ שונה מזה שבפנים. אנחנו מעצבים בריכות גלישה שהן בעלות מאפיינים מודרניים מובהקים בבתים שמעוצבים בסגנון קלאסי, כך שעל אותו משקל, ניתן גם לשלב מטבחי חוץ מבטון בבתים שהם לא בהכרח באותה השפה האדריכלית.

המשרד שלך מתכנן ומעצב בתי יוקרה גם בסגנון קלאסי וגם בסגנון מודרני. האם לדעתך השימוש בבטון רלוונטי רק לעיצוב המודרני או גם לקלאסי?

הבטון מתאים לשני הסגנונות בעיניי. בעיצוב קלאסי, הקונטרסט יכול להיות מרתק. אפשר לשלב בבתים בעיצוב קלאסי, חדר כושר או ספא בסגנון מודרני שלמעשה שובר את הקלאסיות. גם המראה העוצמתי של הבטון במטבח החוץ מול הקלילות של הצמחייה – הוא  שילוב מיוחד בעיניי. השילובים הללו, אם יוצרים אותם במידה הנכונה, תורמים ממד יצירתי ומיוחד לפרויקט כולו. זה כמובן דורש שליטה מדויקת בשפה העיצובית ובשילובים שלה, ובסופו של דבר זה גם עניין של מינונים. אני חושב ש במדינה רב-תרבותית ואקלקטית כמו שלנו – זה מתבקש.  זה קיים גם באוכל, במוסיקה ובאמנות ולא רק באדריכלות. 

סרג' בן דוד ליד מטבח החוץ מבית 'גנץ – יוקרה יצוקה בבטון' שבביתו

כשאתה מתכנן מטבח חוץ מבטון נראה לך שרצוי לכלול בו גם שולחן אוכל חיצוני מבטון, ואם כן, מדוע?

עשיתי פרויקטים עם "גנץ – מטבחי חוץ" – בהם שילבנו לא רק מטבח מבטון, אלא גם שולחן אוכל העשוי מבטון, גם בבתים בעיצוב מודרני וגם בבתים בעיצוב קלאסי. אני אוהב את החוויה השלמה שנוצרת.

מהי הפונקציה של שולחנות האש ביצירת החוויה הכוללת של סביבת הבית?

אני מכניס שולחנות אש לעיצוב הגן לעיתים קרובות. החוויה הזו של שולחנות האש היא רבת פנים. יש שולחן שבמרכזו להבה עם כוסות יין ויש גם פיירפיט שהוא מעין ספסל עגול שבמרכזו אש. בעיניי האלמנטים הללו נעשים יותר ויותר נחוצים בתכנון הגן. המטרה היא יצירת אווירה – אפשר לבחור בין אש גלויה או נסתרת. בנוגע לבחירה של חומר הבעירה והגז – לרוב כשהגן גדול, אני מעדיף פיירפיט, גלגול עדכני ומעוצב של  הקומזיץ המיתולוגי. אני משלב ספסל עגול ובו האלמנט של האש ובאזורים קטנים יותר, אני משלב שולחן אש שממוקם בתוך פרגולה. 

האינטראקציה בין אדריכל הנוף לאדריכל הבית היא מעין קו תפר שלא תמיד מוגדר. האדריכלים הם לרוב אלה שמתכננים את השימוש בשטחי החוץ. זה תלוי גם בניסיון של מתכנן הגן. ישנם מקרים שאדריכל הגן הוא זה שמתכנן את ה- outdoor כולו. זה תלוי גם בדומיננטיות של אדריכל הבית. יש כאלה שמתעקשים לעצב את הפרויקט כולו ויש כאלה שמעדיפים דיאלוג יצירתי עם אדריכל הנוף. בעיניי התוצאה העשירה והמרהיבה ביותר מושגת בעבודת צוות ובסיעור מוחות המתקיימת בין אדריכל למתכנן הגן. 

 

לאתר גנץ – מטבחי חוץ: https://outdoorkitchens.co.il

על משרד האדריכלים סרג' בן דוד

משרד האדריכלות ועיצוב הפנים בניהולו של האדריכל סרג' בן דוד נוסד בשנת 1998 והוא בעל ניסיון ומוניטין של שנים רבות.
סרג' מתמחה בתכנון ואדריכלות של בתים פרטיים יוקרתיים, שסגנונם נע בין קלאסיות למודרניות והם זוכים לאופי ייחודי על-ידי תכנון מדויק המגיע עד לפרטי עיצוב הפנים. הוא פיתח שפה אדריכלית ייחודית שמתכתבת עם האקלים התרבותי הישראלי, בשילוב קריצות משמעותיות לאלמנטים אירופאים קלאסיים. התוצאה היא בתים אסתטיים, פונקציונאליים ובעלי שפה אדריכלית מגובשת, קוהרנטית ושלמה. יצירה בעלת משמעות, תוכן ואמירה. 

הבתים עומדים על תילם עשרות שנים ונשענים על עוגנים תרבותיים והיסטוריים עמוקים. יצירות על זמניות השואבות את כוחן משפה אדריכלית מובהקת ועתירת רבדים, שאינה מושפעת מאופנות או טרנדים חולפים. 

אתר המשרד:   sergebendavid.co.il

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

סתם לראות מה קורה 3
סתם לראות מה קורה 2
סתם לראות מה קורה